Bölümümüzden her sene ortalama üç öğrenci lisans düzeyinde Erasmus değişim programı yoluyla bir veya iki dönem yurt dışındaki anlaşmalı okullarda öğrenim görmektedir. Ayrıca bölümümüz öğrencileri Erasmus Mundus burs programı ile bölümümüzden mezun olup, yüksek lisansa yurtdışındaki anlaşmalı bölümlerde öğrenim görebilirler. Bunun dışındaki değişim programları, başvuru koşulları ve daha detaylı bilgi için ODTÜ Değişim Ofisi'ni ziyaret edebilirsiniz.

 

ABET (Acreditation Board for Engineering and Technology) ABD üniversitelerine bağımsız olarak akreditasyon sertifikası veren bir kuruluştur. ABET sertifikası alan bölümler düzenli olarak denetlenerek, derslerin içeriğinden öğrenim olanaklarına kadar geniş bir perspektif açısından güncellenir. Ayrıca yurtdışındaki bazı üniversiteler yüksek lisans başvurularında mezun olan bölümün ABET denklik sertifikasına sahip olması şartını koşmaktadır. ODTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 1996 yılından beri ABET sertifikası almaktadır.

Lisans eğitimi sırasında Erasmus+ programı ile Finlandiya'da Tampere Technical University'ye giden ve 2020 yılında mezun olduktan sonra aynı üniversiteden kabul alan öğrencimiz Betül Aktaş'ın hikayesini okumak için Finlandiya'dan gönderdiği mektuba göz atabilirsiniz:

https://universkop.com/metalurji-malzeme-muhendisligi/

 

 

                    

Last Updated:
16/10/2020 - 17:25